Maanantai 29.05.2023
Nimipäivät: Oiva, Oliver, Olivia
Hämeenlinna
Melkein selkeää
8°C
Tuuli: 5 m/s W
 

Jaakko Lindén Kaupunkikeskustan yhdistyksen puheenjohtajaksi

Torstaina 14.11. pidetyssä Hämeenlinnan Kaupunkikeskustayhdistyksen syyskokouksessa valittiin yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi vuodelle 2020 Jaakko Lindén / Lindén ?s Restaurant Oy.

Hallituksen jäseniksi vuodelle 2020 valittiin Jani Aaltonen / Osuuskauppa Hämeenmaa / Original Sokos Hotel Vaakuna (uusi), Miikka J Anttila / Kauppakeskus Tavastila / Tmi Kolmas Pyörä, Karoliina Frank / Frank & Vekka Oy (uusi), Jenna Järnstedt / Lakiasiantoimisto Jenna Järnstedt Oy (uusi), Ismo Kivinen / Optikko Martti Kivinen Oy, Heikki Kokko / Laurell Oy, Annemari Kuvaja / HML Kaisan Kukka Oy, Jarmo Luukkanen / REIM Hämeenlinna Oy (uusi), Karoliina Mäki-Kuutti / Tawastia Group, Risto Pekola / Pekolan Liikenne Oy, Hasse Renfeldt / Kiinteistöliitto Kanta-Häme ry, Kari Saarinen / Linnan Kehitys Oy (uusi), Virpi Tuupanen / Kauppakeskus Goodman (uusi), Pentti Viljakainen / Hämeenlinnan Keskikaupungin asukasyhdistys ry, Hallituksen varajäseniksi vuodelle 2020 valittiin, Kati Grönvall / Kauppakeskus Tavastila / Partioaitta Oy, Petri Palva-Aho / Scandic Hämeenlinna City (uusi), Marko Sinkkonen / LähiTapiola Loimi-Häme (uusi), Kati Tiitola / Linnan Kehitys Oy.

Yhdistyksen tilintarkastajana vuonna 2020 jatkaa Aulikki Vuorela HT ja varatilintarkastajana Pekka Siltala HT.

Jätä vastaus

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.